Ücretsiz e-Fatura Programı Nasıl Kullanılır?

Ücretsiz e-Fatura Programı Nasıl Kullanılır?

E-dönüşüm süreci her geçen gün farklı bir alanı kapsamı altına almaya başladı. İçinde bulunduğumuz dijital çağın gereksinimi olarak muhasebe işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirmek için en uygun fırsat Efaturan ile sizlere sunuluyor. Efaturan ücretsiz e-fatura programını kullanırken, finansal süreçlerinizi kolayca yönetebileceğiniz ve aynı zamanda KOBİ’lerin en çok tercih ettiği ön muhasebe programına da sahip olacaksınız. Bu sayede kârınız yükselirken iş yükünüz azalacak. Efaturan..

E-Dönüşüm Nedir? E-Dönüşüm Hangi Sistemleri İçermektedir?

İçinde bulunduğumuz dijital dönüşüm çağında bilgisayar, akıllı cihaz ve internet kullanımının her geçen gün artmasıyla beraber hayatımızın birçok alanında yerini almaya başlayan e-dönüşüm, işletmelerin iş yükünün optimize edilebilmesine, işletmenin mali giderlerinin azaltılmasına ve işletmenin rekabet avantajı elde etmesine olanak sağlayan bir süreçtir.

e-Fatura 2022’de Zorunlu Hale Geliyor

KOBİ’leri bilgilendirmek adına yapılan açıklamada, 509 Sıra No.lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğinde yapılması planlanan değişikliklerle beraber 2022’de e-fatura geçiş zorunluluğuna ilişkin satış geliri limitlerinin düştüğünü ve çok daha fazla firmanın e-faturaya geçişi zorunlu hale geleceği aktarıldı.

E-Faturaya Geçiş Zorunluluğu

01.07.2020 Tarihinden itibaren kapsam içerisinde olan işletmelerin e-fatura uygulamasına dahil olmaları gerekiyor fakat komisyoncu veya tüccar olarak sebze ve meyve ticareti ile iştigal eden mükellefler 01.01.2020 tarihinden itibaren e-fatura kullanımına geçmeleri gerekiyor.